«Нехай Земля квітує всюди – природу збережімо, люди!»
З метою пропагування біологічних знань серед учнів і виявлення здібних, активізації пізнавального інтересу до вивчення біології, розвитку логічного мислення, уваги, пам`яті та виховання почуття бережливого ставлення до природи, спонукання до розуміння навколишнього світу і місця людини в ньому, з 13 по 17 березня 2017 року пройшов Тиждень біології в Копилівській загальносвітній школі І-ІІІ ступенів під гаслом «Нехай Земля квітує всюди – природу збережімо, люди!» на чолі з вчителем біології Тетяною Василівною Науменко.
В рамках цього тижня були проведені такі заходи:
Ø У понеділок 13 березня на лінійці було оголошено про відкриття Тижня біології, учнів ознайомили з планом проведення Тижня, а також з умовами його проведення. Було зареєстровано бажаючих учнів (17 учасників) серед 2-7 класів в Міжнародному природничо-інтерактивному конкурсі «КОЛОСОК – весняний – 2017» та організовано природоохоронну акцію «Навчаємось на чистій вулиці», яка включала в себе: роз’яснювальну бесіду «Хочеш жити у чистій країні? Почни з себе!» та операцію «Від чистоти душі – до чистоти шкільного подвір'я». Впродовж тижня учнями здійснювався благоустрій пришкільної території.
Ø У вівторок 14 березня відбулася виставка плакатів «Простягаємо руки природі, щоб із нею жити в згоді». Найзмістовнішими були плакати учениць 7 та 9 класу Рубан Карини та Коваль Валерії. Крім того цього дня було проведено конкурс малюнків на асфальті «Давай повернемо Землі всі веселкові кольори! серед учнів 1-11 класів. Найкраще впоралися з цим завданням учні 4 класу, другими були учні 5 класу, третє місце посіли учні 11 класу.
Ø У середу 15 березня було оголошено Днем екскурсій в природу «Весняні явища в природі» (ведення спостереження за рослинами, тваринами, погодними умовами свого краю. Правила поведінки в природі). Справжньою окрасою школи є зелені насадження місцевого парку. Милують око вони весною та влітку в зеленому вбранні, чарівно виглядають восени під золотими шатами. Так, було здійснено прогулянку по екологічній стежині: зупинка «Березова алея», зупинка «Вічнозелена красуня», зупинка «Зелена перлина села», зупинка «Цілющі скарби». Під час екскурсії учні дізналися про різноманіття рослинного й тваринного світу рідного краю, послухали звуки весняних птахів, поспостерігали за їх поведінкою, розказували вірші та легенди пов’язані з мешканцями місцевого парку тощо.
Ø У четвер 16 березня відбулася виставка книжок в шкільній бібліотеці «Що читати з біології?» серед учнів 1-11 класів, яку організувала бібліотекар Коваль Юлія Миколоївна. Це дало змогу школярам дізнатися більш цікавої інформації з біології.
Ø У п,ятницю 17 березня відбувся презентаційний меседж навчальних міні-проектів еколого-біологічного змісту:
v «Де ми втрачаємо воду?» учні 5-го класу
v «Первоцвіти» учні 6-го класу
v «У світі птахів» учні 7-го класу;
v «Бережи природу» учні 8-го класу;
v «Доля планети у наших руках» учні 9-го класу;
v «Збережімо планету зеленою» учні 10-11-го класу.
Найзмістовнішими були проекти 5,6,7 та 11 класів.
Крім того цього дня було оголошено результати дослідницького практикуму на тему «Дослідження впливу температури, світла і вологості на проростання насіння (на прикладі квасолі)» для учнів 5-6 класів, що передбачало впродовж тривалого періоду вести спостереження за умовами проростання насіння квасолі. Найкраще впоралися з цим дослідницьким завданням учні 6 класу. Вони дійшли висновку, що насіння проросло за наявності достатньої вологи, світла і температури.
Вкінці відбулася підсумкова лінійка присвячена закриттю Тижня біології. Було оголошено результати та нагороджено учнів.
Отже, Тиждень біології в школі є ефективною формою позакласної роботи. Він активізував пізнавальну діяльність учнів, сприяв покращенню засвоєння навчальної програми з біології та природознавства. Крім того Тиждень біології в школі став тією спільною справою, що згуртувала школярів, допоміг розкрити їх таланти, навчив діяти дружно й організовано, допоміг встановити взаємозв,язки між різними віковими групами тощо.
—————